Podaj maila i odbierz darmowy BON
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać darmowy BON na zakupy.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.
Najpopularniejsze maszyny treningowe – jak pomagają nam osiągnąć cel
Najpopularniejsze maszyny treningowe – jak pomagają nam osiągnąć cel

W każdej siłowni znajdziemy sporo sprzętu, który ma pomóc nam rozwijać sylwetkę i wzmacniać mięśnie. Oprócz wolnych ciężarów, gum do ćwiczeń, piłek gimnastycznych oraz innego rodzaju drobnego ekwipunku, każdy klub sportowy posiada także profesjonalne maszyny. Zarówno osoby początkujące, jak i stali bywalcy siłowni mogą skorzystać z takiego sprzętu, dostosowując obciążenie do indywidualnych wymagań. Na czym polega trening na maszynach, jakie są najpopularniejsze i czy wystarczą do tego, aby osiągnąć wymarzony cel?

 

Trening na maszynach – wygoda i bezpieczeństwo

 

Korzystając z odpowiednich maszyn treningowych, mamy możliwość wzmocnienia całego ciała. I chociaż na wolnych ciężarach możemy wykonać ćwiczenia, które zadziałają na nasze ciało podobnie, zabezpieczenia dużych urządzeń treningowych zapobiegają urazom, powstającym często przy nieumiejętnym ćwiczeniu ze sztangą lub hantlami.

 

Wystarczy jedna wizyta na siłowni, aby poznać wyciąg do mięśni pleców, suwnicę wspomagającą rozwój nóg czy maszynę do wiosłowania. Co daje nam trening na maszynie, czego nie zapewnia trening ze zwykłymi ciężarami? Wspomniane wyżej bezpieczeństwo. Wielu sportowców, którzy chcą systematycznie zwiększać wyciskany ciężar, może uszkodzić sobie mięśnie lub stawy, przesadzając z obciążeniem. Przy maszynie także możemy zmieniać poziom trudności, jednak ryzyko urazu w takim przypadku jest mniejsze, gdyż nie ćwiczymy na wolnych ciężarach.

 

Oczywiście taki trening również wymaga znajomości samej techniki ćwiczeń, dlatego osobom początkującym zalecamy skorzystanie z pomocy trenera personalnego lub przeczytanie dokładnej instrukcji obsługi. Pamiętajmy, że sport to zdrowie, jednak każde ćwiczenie wykonywane nieprawidłowo może przynieść więcej szkód niż pożytku.

 

Maszyny na siłowni – przykłady

 

Na siłowni maszyn nie brakuje. Sprawdźmy, jakie są najpopularniejsze i jakie mięśnie pozwalają nam rozwijać. Zobaczmy również, które z nich nadają się do treningu w siłowni domowej.

 

Atlas


Wielofunkcyjny atlas treningowy pozwoli nam rozwijać mięśnie pleców, ramion, klatki piersiowej oraz nóg. Jest to jedna z najbardziej praktycznych maszyn, wykorzystywanych na siłowniach. Dzięki sporej rozbieżności regulacji obciążenia świetnie nadaje się zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych.


Wśród atlasów znajdziemy mniej i bardziej rozbudowane modele. Niektóre z nich zawierają jedynie wyciąg i ławeczkę, jednak te bardziej profesjonalne posiadają także przyrząd do treningu nóg, zestaw hantli i sztang oraz zmienne uchwyty do atlasu. Na takiej maszynie możemy wzmocnić mięśnie całego ciała.

 

Wyciąg

 

Wyciąg służy nam głównie do trenowania mięśni pleców oraz ramion. Na każdej siłowni spotykamy duże urządzenia, stojące osobno lub połączone z bramą, na których możemy dostosowywać odpowiednie obciążenia. W naszym sklepie znajdziecie również mniejszy wyciąg, montowany do ściany, który umożliwi Wam lepszy trening mięśni w domowym zaciszu.

 

Niewielki wyciąg to gwarancja dobrego i bezpiecznego treningu. Chociaż nie jest tak dużą i stabilną maszyną, jaką spotkamy w klubie sportowym, pozwala nam na trening z obciążeniem do 80 kg.

 

Sky Crunch

 

Sky Crunch to świetna maszyna dla początkujących. Łączy ze sobą trening siłowy z ćwiczeniami cardio i pozwala na wzmacnianie wszystkich mięśni w tym samym czasie. Umożliwia trening nóg, ramion, pleców oraz brzucha, a wbudowany komputerek pozwoli nam liczyć czas, przebyty dystans oraz ilość spalanych kalorii.

 

Bieżnia

 

Bieżnia to popularna maszyna do ćwiczeń, stanowiąca idealną alternatywę dla biegania w terenie. Nowoczesny sprzęt pozwoli nam na regulowanie stromości terenu oraz zmianę przyspieszenia. Bieżnia zmusi nas do maksymalnego wysiłku fizycznego, umożliwi trening interwałowy i wspomoże procesy odchudzania oraz modelowanie sylwetki.

 

Profesjonalna bieżnia magnetyczna świetnie nadaje się zarówno dla profesjonalistów, jak i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem. Umiejętne korzystanie z tego typu sprzętu pomoże każdemu zrzucić zbędne kilogramy i poprawić kondycję fizyczną.

 

Orbitrek

 

Kolejny sprzęt, służący nam do treningu cardio. Orbitrek oprócz spalania sporej ilości kalorii, pomaga nam również wzmocnić mięśnie ud i pośladków. Świetnie sprawdza się wśród osób w każdym wieku, idealnie zastąpi spacery lub bieganie i pozwoli na dobry trening bez wychodzenia z domu.

 

Nowoczesne orbitreki posiadają funkcję regulacji terenu oraz tempa. Mierzą tętno oraz dostosowują odpowiedni trening do naszego wieku i wagi. Dzięki nim możemy skutecznie wzmocnić kondycję fizyczną, poprawić wydolność i zgubić sporą ilość tkanki tłuszczowej.

 

Rowerek stacjonarny

 

Rowerek to jedna z najpopularniejszych maszyn, wykorzystywanych w domach. Służy on głównie do poprawy kondycji fizycznej. Osoby, które chcą zrzucić nieco kilogramów, mogą nim zastąpić jazdę na zwykłym rowerze w chłodne dni oraz wtedy, gdy nie mają ochoty wychodzić z domu.

 

Nowoczesne rowerki posiadają szereg funkcji, pozwalających na regulowanie terenu oraz zwiększanie oporu jazdy. Dzięki temu treningi możemy swobodnie urozmaicać i są one efektywniejsze.


Wioślarz


Wioślarz to popularna maszyna do treningu nóg, pleców oraz ramion. Świetnie sprawdza się również podczas redukcji tkanki tłuszczowej, umożliwiając skuteczne modelowanie sylwetki. Wioślarza spotkamy na niejednej siłowni, a wiele osób stawia na to urządzenie także w zakresie domowego użytku.

 

Maszyny treningowe pomagają nam w wykonywaniu bezpiecznych ćwiczeń na różne partie ciała. Umożliwiają wzmocnienie mięśni, poprawę kondycji oraz efektywne odchudzanie. Wolne ciężary to dobra opcja, aby poprawić stabilizację całego ciała, jednak maszyny, dzięki swoim zabezpieczeniom, zapewniają nam bezpieczeństwo podczas treningu i osiągnięcie wymaganych celów pod względem siły i wytrzymałości.

 

Sprawdź w ofercie Fit and Strong:

 

- Wioślarze treningowe

- Rowerki stacjonarne

- Orbitreki

- Atlasy treningowe
- Bieżnie elektryczne

- Wyciągi do ćwiczeń

- Sky Crunch

Blog kategorie
Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl