Model: 5902802903723
Kod producenta: 5902802903723
Waga produktu: 1 kg
Gwarancja: 24 miesiące
Realizacja zamówienia: 1 dni
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Producent: MAXY
Produkt dostępny!
39,99 PLN
69,00 PLN
Oszczędzasz 29.01 PLN

Drążek Rozporowy 60-100 CM - HQ

Jedno urządzenie wiele możliwości.

Kształtuj swoją sylwetkę za pomocą profesjonalnego drążka rozporowego do ćwiczeń MAXY C.O., 60-100 CM - HQ. To proste urządzenie pozwala na ćwiczenia przeróżnych partii mięśni. Jest to obowiązkowe wyposażenie każdego dbającego o kondycję i linię.

Nowy, wysokiej jakości drążek rozporowy 60-100 CM - HQ, wykonany został ze stali, wyposażony w neoprenowe uchwyty z pewnością urozmaici Twoje codzienne treningi. Jest mocny i wytrzymały a jego maksymalny udźwig to aż 100 kg co daję Ci gwarancję bezpieczeństwa. Zarówno montaż jak i demontaż drążka jest czynnością bardzo prostą, która zajmie Ci dosłownie kilka minut. Bez wiercenia, śrub czy wkrętów.
Znajdujące się w zestawie gumowe podkładki chronią ramę drzwi przed uszkodzeniami i poprawiającą stabilność drążka.
Płynna regulacja umożliwia zamontowanie w każdej standardowej futrynie.
Drążek po rozłożeniu zajmuje mało miejsca i bez problemu można go swobodnie transportować.

Wielofunkcyjny drążek rozporowy to niezwykle wygodne rozwiązanie dla osób, które nie mają w domu zbyt wiele miejsca na sprzęt treningowy. Nadaje się zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych ćwiczących.

Z naszym drążkiem rozporowym możesz wykonać wiele rodzajów ćwiczeń np.:

- rozciąganie górnych partii ciała,

- podciąganie z pod- lub nachwytem,

- unoszenie nóg,

- skręty ciała w zwisie,

- brzuszki proste i skośne,

- pompki klasyczne i francuskie.

Ćwiczenie na drążku rozporowym przynosi następujące efekty:

- wyszczupla ciało – podczas treningu z użyciem drążka spalasz tkankę tłuszczową, szczególnie na brzuchu.

- wzmacnia mięśnie – ćwicząc na drążku angażujesz mięśnie prawie całego organizmu. Najbardziej pracują ręce, plecy, brzuch i pośladki.

- kształtuje wytrzymałość – uczysz się dłużej i bardziej intensywnie uprawiać aktywność fizyczną.

- przynosi szybkie efekty – w porównaniu z innymi sportami, przy ćwiczeniach na drążku szybko osiągniesz swoje cele. Oczywiście pod warunkiem, że będziesz trenował regularnie.

Oto kilka podstawowych ćwiczeń przy pomocy drążka MAXY C.O. 60-100 CM - HQ zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych rozwijających mięśnie brzucha:

- unoszenie kolan w zwisie na drążku:
Pozycją wyjściową do tego ćwiczenia jest zwis na drążku. Ciało powinno być wyprostowane, mięśnie brzucha napięte, nogi złączone razem, wyprostowane. Ćwiczenie polega na unoszeniu ugiętych w kolanach nóg w kierunku klatki piersiowej. Kolejnym etapem jest powrót do pozycji wyjściowej.

– opuszczenie:
Należy zwrócić uwagę aby podczas wykonywania ćwiczenia utrzymywać stabilizację całego ciała, nie wykonywać zbędnych wymachów nóg – szczególnie przy ich opuszczaniu, nie powinno się wykonywać wymachu nóg do tyłu.

- unoszenie prostych nóg w zwisie na drążku:
Ćwiczenie podobne do unoszenia kolan w zwisie na drążku. Pozycja wyjściowa jest analogiczna. Różnicę stanowią wyprostowane nogi. Należy je unieść do poziomu - tak by tworzyły kąt prosty z tułowiem lub wyżej.

- tzw. poziomka („L-hold") w zwisie na drążku:
Wykonując L-hold należy unieść wyprostowane i złączone nogi do poziomu - nogi powinny być uniesione równolegle do podłoża, z korpusem powinny natomiast tworzyć kąt prosty. Taką pozycję należy następnie utrzymać jak najdłużej.

- przekładanie nóg na boki w poziomce na drążku:
Pozycją wyjściową jest L-hold w zwisie na drążku. Ćwiczenie polega na naprzemiennym przenoszeniu (raz w lewo, raz w prawo) złączonych, wyprostowanych nóg. Podczas wykonywania ćwiczenia należy cały czas utrzymywać kąt prosty między nogami a korpusem.

- „V-hold” w zwisie na drążku:
Ćwiczenie sprowadza się do uniesienia wyprostowanych nóg jak najwyżej - nogi powinny tworzyć z tułowiem kąt ostry i utrzymania tej pozycji w określonym czasie.

- przekładanie nóg na boki w pozycji „V-hold” na drążku tzw. „wycieraczki”Na koniec kilka trudniejszych ćwiczeń z użyciem drążka MAXY C.O. 60-100 CM - HQ , dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników:

- podciąganie w pozycji „poziomka”;

- połączenie dwóch ćwiczeń: L-hold i podciągania na drążku. Po uzyskaniu pozycji L-hold należy wykonać podciągnięcie ciała na drążku, a następnie jego powolne, kontrolowane opuszczenie, poprzez wyprostowanie ugiętych łokci.

- obrót w tył w zwisie na drążku tzw. „skin the cat”;

- wahadło w zwisie na drążku.

Wystarczy od 1-3 serii dziennie po 8 powtórzeń aby zobaczyć rezultaty już po 14 dniach. Drążek jest idealnym produktem dla osób chcących poprawić sylwetkę, siłę oraz korygujących wady kręgosłupa. Urządzenie jest bardzo solidne, ma stabilną, mocną i wytrzymałą konstrukcję.

Zasady prawidłowego trenowania z użyciem drążka rozporowego:

- nie przemęczaj się – dostosuj trening do swoich możliwości. Lepiej zrobić mniej i porządnie, niż więcej i źle. Motywacji do ćwiczeń nie sprzyja też przeforsowanie podczas początkowych treningów.

- wybierz odpowiedni drążek – kup sprzęt dostosowany do twojej wagi i wzrostu.

- bądź systematyczny – ćwiczenia raz na tydzień nie przyniosą rezultatów - dlatego trenuj ok. 3-4 razy w tygodniu po 30-40 minut.

- zachowaj pozycję - to naprawdę bardzo ważne!!! - napnij mięśnie, wciągnij brzuch, wyprostuj plecy i klatkę. Unikniesz kontuzji, urazów oraz przeciążeń.

- zrób rozgrzewkę – nie zaczynaj treningu bez minimum 15-minutowej rozgrzewki. Pamiętaj aby przed przystąpieniem do każdego treningu rozgrzać i rozciągnąć mięśnie.

- ubierz się wygodnie – niech strój nie krępuje twoich ruchów.

- pij wodę – nawet jeśli nie czujesz pragnienia, regularnie nawadniaj organizm.

Cechy produktu:

- produkt nowy, wysokiej jakości;

- wykonany z najlepszych materiałów;

- materiał: stal;

- drążek rozporowy;

- typ drążka: drzwiowy;

- solidny i wytrzymały;

- zakres 60 - 100 cm;

- płynna regulacja;

- wyposażony w uchwyty pokryte pianką neoprenową;

- prosty w montażu, w zestawie znajdują się dodatkowe podkładki dla pewniejszego zamontowania;

- płynna regulacja;

- maksymalny udźwig: 100 kg,

- waga produktu: 1,7 kg.W zestawie:

- drążek rozporowy,

- wkręty,

- gumowe podkładki.

Produkt znajduje się w estetycznym, oryginalnym opakowaniu.

Drążki

  • Obciążenie maksymalne: 

    100kg

  • Typ drążka: 

    Rozporowy

  • Zakres [Długość]: 

    61-100cm

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...