Bieżnia czy orbitrek na schudnięcie? Która maszyna pomoże nam skuteczniej zrzucić wagę?

Bieżnia czy orbitrek na schudnięcie? Która maszyna pomoże nam skuteczniej zrzucić wagę?

Bieżnia czy orbitrek na schudnięcie? Która maszyna pomoże nam skuteczniej zrzucić wagę?

 

W każdej siłowni i klubie sportowym bieżnia i orbitrek stanowią sprzęt podstawowy. Nie zajmują wiele miejsca, a ich skuteczność w zrzucaniu zbędnych kilogramów znana jest wszystkim. Większość amatorów siłowni zapewne miała szansę spróbować jednej i drugiej maszyny, gdyż każda z nich świetnie sprawdza się jako sprzęt, sprzyjający spalaniu kalorii.

 

Istnieją osoby, prześcigający się w opiniach o bieżni i orbitreku. Niektórzy na siłę chcą udowadniać przewagę jednej maszyny nad drugą. A jak jest naprawdę? Co jest lepsze na schudnięcie, bieżnia czy orbitrek? Jak oba urządzenia działają na naszą sylwetkę i z którego lepiej korzystać, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę?

 

Orbitrek

 

OrbitrekOrbitrek zalicza się do najbardziej popularnych maszyn treningowych na całym świecie. Jego wielofunkcyjność, wszechstronność oraz łatwość w obsłudze sprawiają, że świetnie nadaje się zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych.

 

Orbitrek to maszyna treningowa, która zbiera doskonałe opinie wśród miłośników biegania oraz spacerów. Angażuje do pracy praktycznie całe ciało, dzięki czemu nie tylko spalamy kalorie, ale i wzmacniamy mięśnie.

 

Orbitrek – jak ćwiczyć?

 

Trening na orbitreku jest bardzo prosty i nie wymaga od nas specjalistycznej wiedzy na temat ćwiczeń. Istotą dobrych efektów jest ustalenie odpowiedniego programu do naszych indywidualnych wymagań.

 

Jak ustawić program na orbitreku?

 

Regulując poziom trudności ćwiczenia, musimy wziąć pod uwagę:

 

- aktualną wagę;

- wydolność naszego organizmu;

- poziom wytrenowania;

- cel, jaki chcemy osiągnąć;

- czas, przez jaki chcemy ćwiczyć.

 

Ćwicząc na orbitreku, dostosowujemy program do własnego poziomu zaawansowania, a podczas treningu możemy zwiększać lub zmniejszać opór, monitorować pracę serca oraz ilość spalonych kalorii.

 

Ćwiczenia na orbitreku – korzyści

 

- trening wielu mięśni jednocześnie;

- podczas treningu na orbitreku stawy są mniej obciążone niż podczas biegu zwykłego lub ćwiczeń na bieżni;

- skuteczne spalanie kalorii;

- łatwość w obsłudze;

- ćwicząc na orbitreku, wzmacniamy w dużej mierze uda i pośladki;

- możliwość treningu równomiernego lub interwałów.

 

Trening na orbitreku – dla kogo?


Właściwie nie ma przeciwwskazań do trenowania na orbitreku. Maszyna jest na tyle funkcjonalna, że nada się zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych, Różne typy programów oraz możliwość dostosowania poziomu trudności do indywidualnego zapotrzebowania sprawiają, że wszyscy dopasują trening dla siebie.

 

Jeżeli:

 

- troszczysz się o zdrowie swoich stawów;

- wracasz do ćwiczeń po dłuższej przerwie;

- chcesz ćwiczyć całe ciało na jednej maszynie;

- chcesz połączyć trening cardio z elementami treningu siłowego;

 

orbitrek na pewno pomoże Ci w osiągnięciu celu!

 

Sprawdź naszą ofertę orbitreków treningowych.

 

Bieżniabieżnia treningowa

 

Nowoczesna, profesjonalna bieżnia oferuje nam różne poziomy trudności i świetnie nadaje się dla osób początkujących, a także osób, którym zależy na poprawie kondycji oraz szybkim spaleniu tkanki tłuszczowej.

 

Bieżnia przystosowana jest głównie do biegania, aczkolwiek najniższe programy pozwalają nam rozpoczynać od spacerów. Dzięki temu z bieżni korzystać mogą również osoby z nadwagą, najbardziej narażone na uszkodzenia stawów.

 

Trening na bieżni z pewnością pozwoli nam szybciej schudnąć, jednak działa głównie na wzmocnienie wydolności i wytrzymałości oraz redukcję kalorii. Podczas treningu na bieżni pracują właściwie jedynie mięśnie nóg, choć wprowadzając program stromy, możemy skutecznie zadziałać na uda.

 

Bieżnia – jak ćwiczyć?

 

Nowoczesne bieżnie charakteryzują się mnogością programów, które możemy dopasować do:

 

- indywidualnej wagi ciała;

- poziomu wytrenowania;

-indywidualnej wytrzymałości;

- czasu treningu.

 

Ustalając program, wprowadzamy odpowiednie dane, a maszyna sama ustala, jak nasze tętno powinno wzrosnąć, aby uzyskać wymagany cel.

 

Ćwiczenia na bieżni – korzyści

 

- możemy ćwiczyć jogging niezależnie od pogody;

- trening na bieżni jest zdrowszy dla stawów i stóp od zwykłego biegania;

- dzięki licznym programom maszyny mamy możliwość dostosować poziom trudności, odpowiadający bieganiu w terenie;

- mamy możliwość śledzenia ilości spalonych kalorii oraz tętna;

- najlepszy, jeżeli naszym celem jest szybkie spalenie kalorii.

 

Trening ma bieżni – dla kogo?

 

Nowoczesne bieżnie dostosowane są zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Programy o najniższym poziomie trudności symulują zaledwie spacer, pozwolą więc każdemu stopniowo przyzwyczaić się do ruchu.

 

Jeżeli:

 

- chcesz szybko zrzucić zbędną tkankę tłuszczową;

- uwielbiasz biegać i chcesz robić to w zdrowym środowisku;

- trenujesz do zawodów biegowych;

- chcesz poprawić kondycję i wydolność fizyczną;

- chcesz ćwiczyć bieganie w górach, ale mieszkasz na terenie nizinnym;

 

wybierz bieżnię, a na pewno osiągniesz rezultaty, o jakich marzysz.

 

Bieżnia czy orbitrek – co lepsze?

 

Obie maszyny treningowe posiadają wiele przydatnych funkcji, które sprawdzają się w treningu cardio. Porównując je w zakresie ilości spalanych kalorii – bieżnia zwycięża, jednak, jak pokazują badania, wygrana nie jest przeważająca.

 

Przeprowadzone badania wykazały, że intensywny godzinny trening na bieżni spala zaledwie o ok. 70 kcal więcej niż na orbitreku. Okazuje się, bieżnia i rowerek oddziałują na nasze ciało podobnie i są równie skuteczne z kształtowaniu sylwetki.

 

Chcesz kupić bieżnie? Sprawdź naszą ofertę.

 

Bieżnia czy orbitrek – co wybrać?

 

Na co więc się zdecydować – bieżnia czy orbitrek? Prawdą jest, że oba urządzenia mają wiele zalet. Bieżnia jest wyborem oczywistym, jeżeli zależy nam na utracie wagi i poprawie kondycji, tymczasem orbitrek uwielbiany jest przez osoby, które mają problemy ze stawami.

 

Trenerzy personalni polecają korzystać zarówno z bieżni, jak i orbitreka. Pamiętajmy, że urozmaicanie treningu jest ważne, jeżeli jednak chcemy zakupić maszynę treningową do domu – wybór musi paść na jedną z nich.

 

Sama zdecyduj, co jest dla Ciebie najlepsze – wypróbuj trening na bieżni i na orbitreku, przetestuj programy i określ cel, jaki chcesz osiągnąć. My mamy nadzieję, że ten artykuł przybliżył Ci nieco obie maszyny i ułatwi podjęcie wyboru.